2021-04-16 13:49:10
2021-04-13 00:00:00
Naujienas apie VU TSPMI vykdomus mokslo projektus, ekspertų komentarus ir naujausias įžvalgas dabar galite sekti ir mūsų Twitter paskyroje!
Sekite čia: twitter.com/TSPMI
Visas VU TSPMI paskyras socialiniuose tinkluose rasite čia: https://linktr.ee/TSPMI
2021-04-16 13:49:10
2021-01-15 00:00:00

VU TSPMI tarybos sprendimu visas studijų procesas 2020-2021 mokslo metų pavasario semestrą vyks virtualiai. Semestro tvakaraščius galite rasti čia!

PoDi’17: Kuriame Lietuvą: kur, kas ir kaip? Pokalbis su Andriumi Tapinu

temp
Andrius Tapinas apdovanotas Metų valstybės kūrėjo plyta. Edgaro Kurausko nuotrauka

VU TSPMI bendruomenė Kovo 11-osios proga žurnalistą ir laidų vedėją Andrių Tapiną išrinko Lietuvos valstybei 2016 m. labiausiai nusipelniusiu asmeniu. Jis „už jaunimo pilietiškumo ir politinio aktyvumo skatinimą, tiriamosios žurnalistikos puoselėjimą“ buvo apdovanotas simboline Metų valstybės kūrėjo plyta.

Gegužės 4 d. (ketvirtadienį), 15:00 val., 402 aud. PoDi kviečia Andrių Tapiną į atvirą pokalbį apie Lietuvą ir jos kūrimą. Pokalbį su žurnalistu ves Metų tolerancijos žmogus – Donatas Puslys. Bernardinai.lt vyriausiasis redaktorius ir TSPMI alumnas šiuo titulu Sugiharos fondo 2015 m. buvo apdovanotas už aktyvią kovą su ksenofobija ir antisemitizmu, smurto, prievartos ir radikalizmo apraiškomis Lietuvos gyvenime. Du visuomenės veikėjai savo pavyzdžiu, žodžiais ir veiksmais kuriantys Lietuvą, diskutuos egzistenciniais mums ir valstybei klausimais.Kokią Lietuvą kuriame? Ar įmanoma turėti vieningą jos viziją?

Kodėl būtinas sąmoningas santykis su savo valstybe? Gal visgi kiekvienas turi teisę pats spręsti, kiek ir ar išvis prisidėti prie savo šalies ir žmonių gerovės? Ar tai išties prasminga globaliame pasaulyje? O gal tie, kas nekuria valstybės, nusisuka ir nuo savęs?

„Viena didžiausių klaidų, kurias mes galime padaryti – tai numesti valstybės kūrimą valdžios žmonėms ir sakyti, kad jie kuria Lietuvą, o visi kiti tiesiog gyvena valstybėje. Valstybę kuriame mes patys. Kiekvienas iš mūsų ima po štai tokią plytą ir deda į savo valstybės pamatą. Kiekvieną kartą, kai padarom kažką nedidelio, kai paskambinam pagalbos telefonu išgirdę pagalbos šauksmą, užuot nudūrę akis, mes kuriame valstybę“, – sako A. Tapinas.

Bet ar vienas lauke karys?

Susitikime išgirsite Andriaus ir Donato asmenines apsisprendimo istorijos, galėsite kelti klausimus ir diskutuoti su tituluotais valstybės kūrėjais.