R. Vilpišauskas. E.Macronas, R.Karbauskis ir padorios politikos ilgesys

2017 03 30 - Open Lectures - R.Vilpišausko Globalisation and (c) Vytas Neviera-23Vasaros atostogų metu daug kam norisi pailsėti nuo politikos ir diskusijų apie ją. Tačiau keliaujant ir bendraujant su žmonėmis politinė tematika sugrįžta gana netikėtose vietose. Taip atsitiko keliaujant su draugais šiauriniame Prancūzijos vyno regione. Apsistojome santykinai nedidelio vyno gamintojo viešbutėlyje (B&B). Smagu susipažinti, paragauti vyno, pasitikrinti, kur ką apylinkėse verta aplankyti. Kitą rytą pusryčiaujant kyla diskusija su šeimininku. Ne apie sūrį ar vyną, o apie politiką.

Skaityti toliau

Tagged , , , | Komentarai

K. Girnius. Trumpas ir Lietuva: kaip mums elgtis?

2016 12 16 - NOLT25 (c) Vytas Neviera-19Donaldas Trumpas jau pusmetį prezidentauja. Jis neturi daug kuo džiaugtis ir didžiuotis. Jo populiarumas smunka, nors jį stipriai tebelaiko respublikonų partijos nariai.

Skaityti toliau

Tagged , , | Komentarai

M. Antonovič. Lenkijos opozicija yra priversta griebtis necivilizuotų veikimo formų

Marijuš„Bernardinai.lt“ redakcijoje kalbinome Marijuš Antonovič – Warwicko universiteto absolventą, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoją. Lenkijos užsienio ir vidaus politika – vienas iš pašnekovo mokslinių interesų, todėl domėjomės Lenkijos politine padėtimi, naujausiomis reformomis, kurios yra lydimos visuomenės protestų, Europos Sąjungos kišimusi į kai kuriuos valstybės narės sprendimus bei palietėme Lietuvos ir Lenkijos santykių klausimą.

Skaityti toliau

Tagged , | Komentarai

Politologas įvertino britų karališkosios šeimos vizitą Lenkijoje [L. Kojalos komentaras]

2017 03 30 - Russian MAIL (c) Vytas Neviera-34Didžiosios Britanijos princas Williamas, jo žmona Kate ir jųdviejų vaikai pirmadienį atskrido į Varšuvą, kur pradėjo vizitą Lenkijoje, kurį vėliau tęsė Vokietijoje. Politologas Linas Kojala sako, kad karališkosios šeimos apsilankymą Lenkijoje galima vertinti dvejopai. Skaityti toliau

Tagged , , , | Komentarai

T.Janeliūnas. Metai po nepavykusio perversmo: kas pasikeitė Turkijoje?

2017 02 07 - Hi25 - Profesorių Diskusija (c) Vytas Neviera-7Turkijoje akivaizdžiai daugėja autoritarizmo, tačiau Europos Sąjungos bendradarbiavimas su šia šalimi yra neišvengiamas. Taip praėjus metams nuo nepavykusio karinio perversmo Turkijoje portalui LRT.lt sako Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Regionistikos katedros vedėja Sima Rakutienė. „Integracijos į ES procesas ne tik sulėtėjo – jis yra įšaldomas“, – teigė ji. Tuo metu Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslo instituto politologas Tomas Janeliūnas įsitikinęs, kad Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pats netiki narystės ES perspektyva artimiausiu metu.

Skaityti toliau

Tagged , , | Komentarai

K. Girnius. Ar reikia demokratijos?

2016 12 16 - NOLT25 (c) Vytas Neviera-19Naujausia „Vilmorus“ apklausa rodo, kad opozicinė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) šiuo metu populiaresnė negu valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS).

Skaityti toliau

Tagged , , , | Komentarai

T. Janeliūnas. Žmonės nusivylė valdančiaisiais „valstiečiais”

2017 02 23 - VU TSPMI Knygų Mugėje (c) Vytas Neviera-112Valdančiųjų „valstiečių“ populiarumui toliau smunkant, politologas sako, jog piliečiai, tikėtina, nusivylė valdančiosios daugumos veikla, ir tai yra rimtas skambutis valdančiajai valstiečių ir žaliųjų partijai.

Skaityti toliau

Tagged , , , | Komentarai

T.Janeliūnas. V. Uspaskichas gali imtis gelbėti Darbo partiją

2017 02 23 - VU TSPMI Knygų Mugėje (c) Vytas Neviera-112Darbo partijos įkūrėjui europarlamentarui Viktorui Uspaskichui ketinant grįžti į partiją, politologas mano, kad Darbo partijai gresiant visiškai išnykti iš politikos žemėlapio, buvusiam jos lyderiui gali būti patrauklu imtis gelbėtojo vaidmens.   Skaityti toliau

Tagged , | Komentarai

N. Maliukevičius. Kremlius atakuoja partizanų atminimą: NATO apkaltinta parama fašizmui, o laisvės kovotojai masinėmis žudynėmis

2017 03 02 - Corneliu Bjola - Digital Diplomacy Lecture (c) Vytas Neviera-13Rusijos užsienio reikalų ministerijos informacijos ir spaudos departamento vadovė, viena aktyviausių diplomatinio korpuso veikėjų Marija Zacharova socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino įrašu, kuriame Baltijos valstybių partizanai lyginami su fašistais, o NATO kaltinama parama fašistiniams judėjimams.

Skaityti toliau

Tagged , | Komentarai

T. Janeliūnas. Konservatorių parama valstiečiams: apgalvotas ar atsitiktinis planas?

2017 02 23 - VU TSPMI Knygų Mugėje (c) Vytas Neviera-112Paskutinę pratęstos Seimo pavasario sesijos dieną, valstiečiai susiderėjo su opoziciniais konservatoriais dėl paramos. G.Landsbergis, S.Skvernelis ir R.Karbauskis pasirašė susitarimą, išmainydami paramą urėdijų reformą į būsimą PVM lengvatą šildymui.

Skaityti toliau

Tagged , , , , | Komentarai

Įsiplieskė aistros dėl V. Radžvilo: kaltina bandymu susidoroti dėl pažiūrų [R. Vilpišausko ir M. Šešelgytės komentarai]

Po gauto studentų skundo profesoriaus Vytauto Radžvilo kursas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (TSPMI) iš privalomojo padarytas pasirenkamuoju. Iš pažiūros paprastas klausimas tapo politiniu: pasipylė kaltinimai susidorojimu dėl pažiūrų bei grįžimu į sovietmetį. Į tai sureagavo ir TSPMI vadovai.

Skaityti toliau

Tagged , | Komentarai

Artėjame prie visuotinio šaukimo į kariuomenę [D.Šlekio komentaras]

2017 02 23 - VU TSPMI Knygų Mugėje (c) Vytas Neviera-138Dėl demografinės situacijos, kai vis mažėja šaukiamojo amžius jaunuolių, netrukus turės būti įvestas visuotinis šaukimas į kariuomenę, sako LRT.lt kalbinti gynybos analitikai Audrius Bačiulis ir Deividas Šlekys. Kariuomenės atstovai to viešai nekomentuoja, mat tam esą reikia politinės valios.

Skaityti toliau

Tagged , | Komentarai

K.Girnius. Koalicija: gyvensime trise?

2016 12 16 - NOLT25 (c) Vytas Neviera-19Dažnai skundžiamasi, kad Lietuvos politinės partijos neatsinaujina, tie patys politikai esą nuolat perrenkami į Seimą, neužleidžia vietų jaunimui ar kitiems, kurie galvoja šiek tiek kitaip. Skundai neturi tvirto pagrindo.

Skaityti toliau

Tagged , , , | Komentarai

Politologai įvardijo galimus kandidatus artėjantiems prezidento rinkimams [Komentuoja M.Jastramskis ir K.Girnius]

JastramskisGirniusIki Lietuvos prezidento rinkimų likus mažiau nei dvejiems metams, politikos ekspertai įvardijo keletą potencialių pretendentų užimti aukščiausią šalies postą. Naujienų agentūros ELTA kalbintų politologų vertinimu, yra tikimybė, kad 2019 m. iš prezidentės Dalios Grybauskaitės valstybės vairą perims kita visuomenėje žinoma moteris. Bet kuriuo atveju, kandidatų rinkimuose trūkti neturėtų.

Skaityti toliau

Tagged , , , | Komentarai

R.Vilpišauskas. Svarbu ne žodžiai, o tai, ką iš tikrųjų darys JAV

2017 02 07 - Hi25 - Profesorių Diskusija (c) Vytas Neviera-2Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir politologas Ramūnas Vilpišauskas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ kalbėjo, kad pirmosios skubotos išvados apie prezidentų Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino susitikimą paneigiamos tolimesniais JAV administracijos veiksmais.

Skaityti toliau

Tagged , , , , | Komentarai