Sero Malcolm Rifkind paskaita „Jungtinės Karalystės užsienio politika po BREXIT”

Lietuvoje viešės seras Malcolm Rifkind, kuris tarnavo britų politikos priešakyje daugiau nei 40 m. Viešnagės metu jis skaitys paskaitą apie Jungtinės Karalystės užsienio politiką po Brexit. Tai išskirtinė galimybė susitikti ir padiskutuoti su žymiu britų politiku, buvusiu užsienio reikalų ir gynybos ministru, kuris be viso to tarnavo kitose ministerijose Margaret Thatcher ir John Major vadovaujamose vyriausybėse. Lektorius savo paskaitos metu kalbės apie Jungtinės Karalystės užsienio politikos ateitį, būsimus JK santykius su Europos Sąjunga ir NATO bei apie Britanijos santykius su Baltijos regiono valstybėmis.

Data: Trečiadienis, rugsėjo 14 d. 2016
Laikas: 17:00 – 18:15
Vieta: Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Tema: „Jungtinės Karalystės užsienio politika po Brexit”

Pranešėjas: seras Malcolm Rifkind, buvęs gynybos ministras (1992-1995), užsienio reikalų ministras (1995-1997) bei Žvalgybos ir saugumo komiteto pirmininkas (2010-2015). 2015 gruodžio mėn. M. Rifkind buvo paskirtas vizituojančiu profesoriumi Karališkajame Londono koledže (angl. King‘s College), Karo studijų departamente. Jis taip pat yra vyresnysis partneris Jungtiniame Karališkajame Tarnybų Institute (angl. Royal United Services Institute (RUSI)). 2016 metų liepą seras išleido savo memuarus “Galia ir pragmatizmas”.