Profesoriaus Sergejaus Gurievo paskaita „Growth Prospects and Challenges in Eastern Europe”

VU TSPMI ir Užsienio reikalų ministerija kviečia į atvirą profesoriaus Sergejaus Gurievo paskaitą „Growth Prospects and Challenges in Eastern Europe”.

Sergejus Gurievas yra vyriausiasis Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko ekonomistas.  Jis taip pat yra ekonomikos profesorius Sciences Po Paris universitete. Prof. Gurievas buvo Morgan Stanley ekonomikos profesorius ir Naujosios ekonomikos mokyklos Maskvoje rektorius. Jis aršiai kritikavo Rusijos valdžios poziciją Yukos byloje, prasidėjus teisiniam procesui paliko Maskvą ir persikėlė į Prancūziją.

Profesoriaus akademiniai interesai apima darbo jėgos mobilumą, politinę ekonomiją, plėtros ekonomiką ir pereinamuosius periodus. Jo straipsniai buvo publikuoti daugelyje gerai žinomų akademinių žurnalų, tokių kaip American Economic Review, Journal of European Economic Association, Journal of Economic Perspectives, Economic Journal ir American Political Science Review.

Sergejaus Gurievo gyvenimo aprašymas.