Prof. Motohiro Tsuchiya paskaita „Japan’s Response to Cyber Threats”

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia į Kejo universiteto Japonijoje profesoriaus Motohiro Tsuchiya paskaitą “Japans’s Response to Cyber Threats”. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos Instituto lektorius dr. Tomas Janeliūnas

Kibernetinės grėsmės kelia aiškų pavojų dabarčiai. Beveik kasdien girdimi pranešimai apie vis naujus kibernetinius išpuolius. Karinės pajėgos, vyriausybės, privatus sektorius ir netgi individualūs asmenys yra kibernetinių atakų taikiniais. Rytų Azijoje, problematiškiausiame kibernetiniame regione, esanti Japonija nėra išimtis. 2014 m. Japonijos parlamentas parengė įstatyminį aktą dėl kibernetinio saugumo, o 2015 m. Japonijos Vyriausybė paviešino naująją kibernetinio saugumo strategiją. 2020 m. Tokijuje vyks vasaros Olimpinės žaidynės, todėl vienas iš esminių prioritetų japonams – pasiruošti galimoms kibernetinėms atakoms. Profesoriaus paskaitoje bus aptariami žymiausi incidentai Rytų Azijoje ir apsvarstytos galimybės, kaip galima nuo jų apsiginti bei užtikrinti taiką ir saugumą Azijos-Ramiojo vandenyno regione.

• Data: Pirmadienis, rugsėjo 19 d., 2016
  • Laikas: 10:00
  • Vieta: VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud.
  • Tema: Japonijos atsakas į kibernetines atakas