Metinė Lietuvos politologų konferencija 2017

temp

Kontaktai: Vilius Mačkinis

Tel.: (5) 251 4137 vilius.mackinis@tspmi.vu.lt

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI), Lietuvos politologų asociacija (LPA) ir Konrado Adenauerio fondas (KAS) kviečia į metinę Lietuvos politologų konferenciją „Šimtmetį pasitinkant: Lietuvos valstybingumo trajektorijos“.

Renginys vyks lapkričio 24 dieną (penktadienį), VU TSPMI, Vokiečių g. 10, 402 auditorijoje. Pradžia – 9.00 val. Renginys atviras.

2018 metais minėsime Vasario 16-osios Lietuvos valstybės šimtmetį. Šia proga kviečiame apmąstyti įvykusius valstybės idėjos ir institucinius pokyčius ir paklausti, ką reikš ir kaip reikšis valstybingumas ateityje? Tarptautinė teisė valstybę paprastai sieja su keturiais svarbiausiais elementais: gyventojais, teritorija, suverenitetu ir tarptautiniu pripažinimu. Visi šie valstybės elementai patiria iššūkius, transformuojasi ir kartu keičia valstybės gyvenimą ir pačią valstybingumo idėją. Kiek valstybės gyvenimui dar yra svarbi etninė tauta ir tautinė kultūra? Kokią reikšmę dar turi teritorija esant pralaidžioms sienoms ir kuriantis virtualioms bendruomenėms? Kaip šiuolaikiniame pasaulyje sąveikauja suverenitetą įkūnijančios institucijos ir ar jos yra pakankamai tvarios užtikrinti respublikos ir demokratijos tvarumą? Kodėl ir kuria linkme keičiasi tarpvalstybinė politika?

Konferencijos pranešimai ir diskusijos vyks keturiose sesijose, skirtose šioms temoms aptarti:

• „Kaip įsivaizduoti valstybę? Arba (kontra)romantiška politinės bendruomenės ideologija”. Moderuoja: Lauras Bielinis. Dalyvauja: Alvydas Jokubaitis, Linas Jokubaitis, Justinas Dementavičius, Nerija Putinaitė.
  • „Kaip saugoti valstybę? Iššūkiai suverenitetui ir piliečių vaidmuo juos atliepiant”. Moderuoja: Liutauras Gudžinskas. Dalyvauja: Ainė Ramonaitė, Petras Ragauskas, Vytautas Kuokštis, Karolis Dambrauskas.
  • „Kaip būti valstybe? Arba politinės organizacijos formų beieškant”. Dalyvauja: Raimundas Lopata, Vytautas Radžvilas, Algimantas Jankauskas, Liutauras Gudžinskas.
  • Knygos sutiktuvės-diskusija „Kaip tapti valstybe? Arba valstybinio  teritorialumo praeitis ir ateitis”. Moderuoja: Laurynas Jonavičius. Dalyvauja: Dovilė Jakniūnaitė, Erika Leonaitė, Vytis Jurkonis, Giedrius Česnakas.

Naudingos nuorodos