Lioro Tabanskio paskaita „Cybered Influence Operations: theory, practice, results“
Luca Bravo / Unsplash.com

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija kviečia į Tel Avivo universiteto mokslininko paskaitą „Cybered Influence Operations: theory, practice, results”. Renginys vyks spalio 4 d. 17:00 val., VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud.

2014 metų įvykiai parodė, kad egzistuoja nemenka rizika, jog politiniai debatai ar sprendimų priėmimo procesas gali būti lengvai paveikiamas priešiškai nusiteikusių jėgų, paprasčiausiais naudojant socialinius tinklus. Tai nebėra vien tik teorinė problema, o plačiai taikomas įrankis praktikoje. Vakarai buvo nepasiruošę atlaikyti atakas Krymo aneksijos bei vėliau sekusio karo Rytų Ukrainoje metu. Vis dėlto, jeigu Vakarų neveiksnumą iš dalies galime priskirti pro-rusiškų jėgų informacijos sklaidai socialiniuose tinkluose, tuomet privalu iš naujo permąstyti kibernetinio saugumo aspektus ir sampratas. Pranešėjas savo paskaitoje atkreips dėmesį į pastaruoju metu pakitusį grėsmės suvokimą, kuris iš esmės lemia pasikeitusias tiek NATO, tiek ES politikas kibernetinio saugumo ir gynybos klausimu.

Lior Tabansky į Lietuvą atvyksta Krašto apsaugos ministerijos kvietimu. Svečias dalyvaus spalio 5 d. vyksiančioje nacionalinio kibernetinio saugumo konferencijoje „Cyber Inn 2017“.

Lior Tabansky gyvenimo aprašymas