Kinas versus propaganda: atvira diskusija su Sergejumi Loznica

Dalyvauja

Sergejus Loznica
prof. Natalija Arlauskaitė

VU TSPMI ir Europos šalių kino forumas „Scanorama“ kviečia į atvirą diskusiją su ukrainiečių režisieriumi Sergejumi Loznica!

Šių metų „Scanoramoje“ filmą „Nuolankioji“ pristatantis ukrainiečių režisierius Sergejus Loznica savo pranešime aptars judančių vaizdinių prasmę šiuolaikiniame pasaulyje: skirtumus tarp vaidybinio ir dokumentinio kino, būdus atskirti kinematografinį ar vaizduojamosios dailės kūrinį nuo įrankio propagandai. Loznicos pranešime bus kviečiama diskutuoti apie propagandos kūrinio apibrėžtį, jos demaskavimo būdus bei priemones nuo jos apsisaugoti. Po pristatomojo pranešimo vyks atvira diskusija, moderuojama profesorės, humanitarinių mokslų daktarės Natalijos Arlauskaitės.

Apie diskusijos dalyvius:

Sergejus Loznica (g. 1964) dokumentinius filmus kuria nuo 1996 m., 18 iš jų buvo apdovanoti. Jo vaidybinis debiutas „Mano džiaugsmas“ (2010) buvo pristatytas pagrindinėje Kanų festivalio programoje, „Rūke“ (2012) Kanuose pelnė FIPRESCI prizą, o dokumentinis filmas „Maidanas“ (2014) buvo pristatytas Kanų specialiojoje programoje. 2015 m. Loznitsos dokumentinis filmas „Įvykis“ buvo pristatytas Venecijos ir Toronto kino festivaliuose.

Natalija Arlauskaitė – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė, jame dėstanti literatūrą, kiną ir vizualiasias medijas. Jos dabartiniai akademiniai interesai jungia vizualumo teorijas, istorinės atminties ir vaizduotės formas, karo žiaurumų vaizdavimą kine ir mene. Ji yra šių knygų autorė: „Hermetinio teksto analizė: semantinės erdvės struktūra Velimiro Khlebnikovo darbuose” (2005),„Trumpas feministinės kino teorijos žinynas” (2010), „Savi ir svetimi olimpai: ekranizacijos tarp pasakojimo teorijos ir kultūros kritikos” (2014). Arlauskaitė yra kino teorijos serijos „Kino raštai” (Mintis) pagrindinė sudarytoja bei tekstų apie Sergėjų Eizenšteiną vertėja į lietuvių kalbą.