Dr. Peterio Plentos paskaita „Kirgizija: demokratijos sala, nestabilumas ir nenuspėjamumas centrinėje Azijoje”

Kviečiame į dr. Peterio Plentos (Peter Plenta) paskaitą „Kirgizija: demokratijos sala, nestabilumas ir nenuspėjamumas centrinėje Azijoje“. Nedidelė ir vis dar besivystanti šalis Azijos širdyje – Kirgizija – patraukė akademikų dėmesį dėl savo dvilypės istorijos. Kartą ji buvo pavadinta centrinės Azijos Šveicarija, bet dabar yra geriau žinoma dėl dviejų revoliucijų ir etninių susidūrimų. Vis dėlto šalis siekia sukurti demokratinę, pliuralistinę politinę sistemą, o nuo 2010 m. jau turi nedidelį, tačiau aktyvų nevyriausybinį sektorių. Paskaitos metu pranešėjas atkreips dėmesį į keletą aspektų:

1. Atvirumas užsienio idėjoms (atsižvelgiant į idėjas, ateinančias iš Rusijos)
  2. Kodėl Kirgizijoje nepavyko įsigalėti autoritarizmui
  3. Naujausi įvykiai ir šalies ateitis

Paskaita vyks spalio 5 d. (trečiadienį), VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 15.00 val., 401 aud. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos VU TSPMI dėstytojas doc. dr. Konstantinas Andrijauskas.

Peteris Plenta (Peter Plenta) yra Sarajevo universiteto Tarptautinių santykių ir Viešojo administravimo katedros vadovas bei asistuojantis Tarptautinių santykių programos dėstytojas. 2013 m. apgynė politikos mokslų daktaro disertaciją Bratislavos Comenius universitete. Disertacijoje jis apžvelgė lauko tyrimą, atliktą Kirgizijoje ir Kazachstane. Pranešėjas dalyvauja moksliniuose projektuose, kurie analizuoja į centrinę Aziją, įšaldytus konfliktus, regioninę ir tarptautinę kooperacija, energetinį saugumą, bei Centrinę Europą.