Diskusija „Lietuva – Pietų Afrika: bendradarbystės perspektyvos“

Afrikos dienų kontekste Užsienio reikalų ministerija kartu su VU TSPMI rengia diskusiją apie pastarojo meto įvykius ir porinkimines perspektyvas Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) ir jų poveikį regiono pokyčiams, taip pat galimas pasekmes Lietuvai. Renginys vyks gegužės 29 d., 11:00 val., VU TSPMI, 402 aud.

Diskusijos tikslas – pristatyti naujus pokyčius akademinei ir ekspertų bendruomenei, taip pat aptarti Lietuvos vaidmenį regione ir galimą indėlį stiprinant dvišalius santykius su PAR. 2015 m. Lietuva įsteigė ambasadą PAR. Atsižvelgiant į įgytą patirtį, diskutuosime ir pasikeisime požiūriais bei nuomonėmis apie regiono perspektyvas ateities bendradarbystei. Kaip galėtume sustiprinti dvišalius ryšius? Kur yra mūsų niša bendradarbiavimui?

Diskusijos temos:

• Politinė padėtis Pietų Afrikoje (naujausi pokyčiai, rinkimai, pagrindinės politinės partijos / politiniai veikėjai, saugumo padėtis, migracija, Rusijos ir Kinijos poveikis bei santykiai su kaimyninėmis šalimis)
  • Ekonominės tendencijos – ar Pietų Afrika vis dar yra viena svarbiausių ekonominių variklių Afrikos žemyne? Diskusija apie ekonominius pokyčius, žemės reformą, investicijų apsaugą, moterų įgalinimą ir kitus klausimus, pabrėžiant galimą Lietuvos indėlį plėtojant dvišalius santykius prekybos ir mokslo srityse. Kokie yra svarbiausi Lietuvos darbo sektoriai, kokie yra mūsų bendradarbiavimo privalumai? Praeities patirtis ir ateities perspektyvos.

Diskusijos moderatorė: Giedrė Biržytė, Vilniaus universiteto lektorė, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas.

Renginio dalyviai:

Įžanga: Diana Mickevičienė, URM Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorė

Pašnekovai:

• Dr. Sithembile Mbete, Politikos mokslų daktarė, Pretorijos universitetas, Pietų Afrikos respublika
  • Sigutė Jakštonytė, lietuvių diplomatė, teisininkė, Lietuvos ambasadorė Pietų Afrikos Respublikoje
  • Daina Kleponė, VšĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Director General, “Enterprise Lithuania”
  • Jekaterina Govina, Lietuvos Banko valdybos nario patarėja
  • Mindaugas Glodas, „NRD Companies AS“ generalinis direktorius
  • Juozas Lapeika, UAB „FL Technics“ generalinio direktoriaus pavaduotojas
  • Laurynas Miškinis, Ekologinių produktų AUGA group vystymo ir komercijos vadovas.

Renginys vyks anglų kalba.