VU TSPMI 25 metų gimtadienio savaitės PROGRAMA!

temp

Ketvirtį amžiaus – tiek laiko Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) gyvuoja su įkvėpimu ir juo dalinasi su kitais. Prieš 25 – erius metus kartu su Instituto įkūrimu Lietuvoje buvo pradėta ir nauja, moderni ir įkvepianti politikos mokslų disciplina. 25 – erius metus esame geriausi ugdydami kritiškai mąstantį, laisvą, plataus akiračio, smalsų, vertybiškai orientuotą ir visuomeniškai aktyvų jaunimą.

Per šiuos metus augome ir keitėmės kartu su atgimusia Lietuva: sėkmingai įveikę kūrimosi iššūkius, formavome savo tapatybę, tapome matomi visuomenėje, susikūrėme savo namus Vokiečių gatvėje, brendome ir tobulėjome.

„Mes“ – tai pirmiausia, tyrėjai ir mokslininkai. Nuo pat pradžių keldami sau aukštus reikalavimus, VU TSPMI pelnytai išlieka kokybės ženklu. Kaip anksčiau, taip ir šiandien esame aktyviais akademinio ir visuomeninio gyvenimo lyderiais.

„Mes“ – tai visi alumnai, kurių yra apie 3300, plačiai pasklidę po pasaulį ir įvairias sritis. Mūsų bendruomenė prisideda prie pokyčių valstybėje viešajame ir privačiame sektoriuose bei tarptautinėse organizacijose. Be VU TSPMI alumnų šiandien sunkiai įsivaizduojama Lietuvos diplomatija, valstybės valdymas, akademinis bei viešasis gyvenimas.

Tad vasario 7 d. – mums visiems ypatinga proga. Mes švęsime tai, kad 25-erius metus su įkvėpimu kurdami save, taip pat kuriame Lietuvą ir pasaulį.

Švęskime kartu!

Visą savaitę, vasario 6-10 dienomis, Institute vyks šventinės savaitės renginiai. Pagrindinis tikslas – pasidžiaugti Instituto bendruomene ir jos įkvepiančiais darbais. Gimtadienio savaitės programą rasite ČIA.

Viena pagrindinių šios šventinės savaitės dalių bus 25 susitikimų ciklas: 5 dienas po 5 įkvepiančias Instituto alumnų, globėjų, partnerių, dėstytojų ir studentų, istorijas. Kiekvienas iš šių susitikimų truks 25 minutes. Koncentruotos įkvėpimo dozės 25-eriems metams į priekį!

Kiekvieną šventinės savaitės vakarą vyks po išskirtinį renginį.

Pirmasis – vasario 6 d., pirmadienį, 17:25, VU TSPMI, 402 aud. vyksianti VU TSPMI studentų diskusija „Kur yra meilė?“ (daugiau apie renginį)

„Kur yra meilė?“ – klausimas, neduodantis ramiai gyventi dažnam. VU TSPMI gimtadienio proga, referuojant į JAV grupės The Black Eyed Peas dainą „Where is the love?“ studentai surengs kiek netradicinę diskusiją meilės pasaulyje tema. Tai bus linksmai rimtas pokalbis apie naują pasaulio tvarką ir jos keliamus iššūkius politiniams procesams, apie lygias galimybes ir nepramušamas stiklo lubas. Šia proga VU TSPMI studentai taps tikrais politologais ir garsiai išsakys tai, kas paprastai lieka tarp seminaro auditorijos sienų. Juk jų metu labai dažnai išsakomos nepaprastai įdomios mintys, kurios būna vertos plačios auditorijos, tačiau taip ir lieka už uždarų durų. Diskusiją moderuos VU TSPMI doktorantas Linas Kojala.

Vasario 7 d., antradienį, 17:25 VU TSPMI profesorių diskusija „25 politikos mokslų metai“ (daugiau apie renginį)

Būtent vasario 7-ąją VU TSPMI sukaks 25- eri. Ta proga norime pakviesti į diskusiją, kuri pristatytų tai, kuo didžiuojamės labiausiai – po Nepriklausomybės įsteigtą, naują ir įkvepiančią politikos mokslų discipliną. Politikos mokslai Lietuvoje neįsivaizduojami be VU TSPMI indėlio, o šis – be VU TSPMI profesorių. Kviečiame į diskusiją su mūsų profesoriais apie tai, kaip augo ir keitėsi politikos mokslų disciplina, kaip jie tapo politikos mokslų profesoriais ir kaip įsivaizduoja disciplinos ateitį. Diskusijoje dalyvaus profesoriai Ramūnas Vilpišauskas, Alvydas Jokubaitis, Tomas Janeliūnas, Natalija Arlauskaitė, Ainė Ramonaitė, Vitalis Nakrošis, Gediminas Vitkus. Moderuos VU TSPMI doktorantas Vilius Mačkinis.
Renginį remia Konrado Adenauerio Fondas.

Renginio rėmėjai

Vasario 8 d, trečiadienį, nuo 20:25 iki vidurnakčio siaus „Naktis Institute“

Šį vakarą VU TSPMI studentų organizacijos kvies praleisti Institute, kurio erdvėse vyks orientacinis, knygų apsikeitimo kampelis, prof. Ainės Ramonaitės paskaita apie alų, šokiai kartu su virtualiais žaidimo „Just dance“ mokytojais, VU TSPMI kinematografinio archyvo peržiūra. Ir čia tik dalis visų Nakties linksmybių … Detalesnė informacija – jau netrukus. Kiek anksčiau tą patį vakarą nuo 18:25 – ir vasario mėnesio Gagarin on the Moon viktorinos žaidimas. Kaip ir visada, komandos kviečiamos registruotis el. paštu matas.balt@gmail.com.

Vasario 9 d. 17:25 prof. Alvydo Jokubaičio ir prof. Ramūno Vilpišausko diskusija „Dar kartą apie suverenitetą“

Du tyrimų laukai, du požiūriai, du intelektualai – diskusija apie šiuolaikinio pasaulio iššūkius valstybės suverenumui ir sampratai. Transnacionalinių institucijų ir veikėjų, mąstymo tradicijų ir paprasčiausio neišmanymo pasekmės šiuolaikinei valstybei, visuomenei ir tautai. Diskusiją moderuos doc. dr. Inga Vinogradnaitė.

Vasario 10 d. VU TSPMI 25 – ąjį gimtadienį vainikuos du šventinės savaitės uždarymo renginiai:

18 val. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks šventinis priėmimas, atviras visiems bendruomenės nariams.
Nuo 21 val. linksmybes tęsime vakarėlyje klube „Tamsta“ su gyvo garso VU TSPMI alumnų grupe ir DJ Gintaru (įėjimas su bilietais, informaciją apie jų platinimą ir kainas – jau netrukus).

Programa atsinaujins kiekvieną dieną, tad laukite papildymo. Daugiau informacijos galite rasti čia.