Sveikiname Instituto profesorių Alvydą Jokubaitį tapus Stasio Šalkauskio vardo premijos laureatu!

Šiauliuose vykstančioje Išminties šventėje žymaus tarpukario filosofo Stasio Šalkauskio vardo premija įteikta profesoriui Alvydui Jokubaičiui.

Vilniaus universiteto dėstytojas, filosofas A. Jokubaitis šios premijos laureatu tapo po septynerių metų pertraukos. Ji skiriama už tautos kultūros, meno, mokslo ir filosofinės minties turtinimą bei ugdymą. Paskutinį kartą premija buvo įteikta 2011-aisiais prof. Arūnui Sverdiolui. Taip pat jos laureatais yra tapę Leonidas Donskis, Romualdas Ozolas, Valdas Adamkus, arkivysk. Sigitas Tamkevičius.

Premiją skyrusios komisijos pirmininkas Hubertas Smilgys pažymi: „Profesoriaus Alvydo Jokubaičio kandidatūra susilaukė didelio palaikymo. Absoliuti dauguma komisijos narių parėmė šią asmenybę. Iš viso varžėsi per penkiolika kandidatų. Manome, kad tai premijos vertas tvirtos dvasios ir stipraus moralinio stuburo asmuo.“

Stasys Šalkauskis – vienas iš garsiausių Tomo Akviniečio tyrinėtojų, kultūros filosofijos pradininkas, ryški lietuviškosios edukologijos figūra, paskutinis tarpukario Lietuvos intelektualinio židinio – Vytauto Didžiojo universiteto – rektorius. Pasak Išminties šventės, vykstančios Šiauliuose gegužės 11–13 d. organizatorių, S. Šalkauskio principas „pirma reikia gyventi, kad galėtum filosofuoti“ atliepia nūdienos diskusijas apie intelektualo, o plačiąja prasme ir filosofo vietą XXI a. Lietuvoje.

Alvydas Jokubaitis – profesorius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto bei Filosofijos fakulteto dėstytojas, viešasis intelektualas, vienas svarbiausių politikos mąstytojų Lietuvoje, liberalizmo kritikas. Naujausia jo knyga – „Liberalizmas kaip pilietinė religija“ (Tyto alba, 2017).

(Perspausdinta iš Bernardinai.lt)