TSPMI.VU.LT - renginiai http://www.tspmi.vu.lt/ Prof. Shlomo Avineri paskaita „Globalūs iššūkiai liberaliai demokratijai" http://www.tspmi.vu.lt/lt/renginiai/prof-shlomo-avineri-paskaita-globalus-issukiai-liberaliai-demokratijai-987 Mon, 24 Apr 2017 00:01:00 +0300Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas katu su Izraelio ambasada Vilniuje kviečia į profesoriaus Shlomo Avineri paskaitą „Globalūs iššūkiai liberaliai demokratijai“ ("The Global Challenges to Liberal Democracy"). Paskaita vyks balandžio 24 d. (pirmadienį), 17:00 val., 402 aud. Renginio kalba - anglų. 

Shlomo Avineri yra politikos mokslų profesorius Jeruzalės Hebrajų universitete, taip pat Izraelio socialinių ir humanitarinių mokslų akademijos narys. Šiuo metu p. Shlomo Avineri yra vizituojantis profesorius Budapešto Centriniame Europos universitete. Ankstesniais metais taip pat buvo vizituojantis profesorius tokiuose universitetuose kaip Jeilis, Kornelis, Kalifornijos universitetas, Oksfordas, Australijos Nacionalinis universitetas, Cardozo teisės mokykloje ir kitose geriausiai vertinamose aukštosiose mokyklose.

Po komunizmo griūties lektorius dalyvavo demokratijos atkūrimo programose komunistinio bloko valstybėse, tame tarpe ir Lietuvoje. 

1996 m. Shlomo Avineri buvo apdovanotas Izraelio prizu - aukščiausiu civiliniu įvertinimu.

]]>
Diskusija „Prezidento rinkimai Prancūzijoje: kas laimi po pirmojo rinkimų rato?" http://www.tspmi.vu.lt/lt/renginiai/diskusija-prezidento-rinkimai-prancuzijoje-kas-laimi-po-pirmojo-rinkimu-rato-996 Mon, 24 Apr 2017 00:01:00 +0300Prancūzijos prezidento rinkimai kelia neeilinį susidomėjimą Europoje ir pasaulyje. Nenuostabu, nes ir vieningos Europos šalininkams ir jos priešininkams jų kandidato pergalė šiuose rinkimuose reikš esminį ir ypač simbolinį postūmį. JAV, Nyderlandų, artėjantys Vokietijos Bundestago rinkimai, prasidėjęs Brexit, nuosekliai kylantis populistinių partijų populiarumas Europoje – visi šie procesai Prancūzijos prezidento rinkimams suteikia ypatingą ir simbolinę reikšmę.

Nacionalistė, priešiška ES ir prorusiška Marine Le Pen pretenduoja laimėti pirmąjį turą. Nors jos atotrūkis nuo neseniai iškilusio pro-europietiško, atvirto ir liberalaus Emmanuel Macron vis mažėja ir tėra minimalus. Skandalų purtomas buvęs premjeras ir sankcijų Rusijai priešininkas Francois Fillon pozicijas užleido, o štai visiškai kairysis Jean-Luc Mélenchon pastaruoju metu apklausose pasiekė net 17 proc. ribą. Lažybų kontoros trina rankas iš džiaugsmo, nes nuspėti tikslius rezultatus bus ypač sunku. 

Ką prezidento rinkimai Prancūzijoje lems prancūzams, pasauliui ir mums? Iš karto po pirmojo rinkimų turo, balandžio 24 d., pirmadienį, 18.30val. kviečiame diskutuoti kartu su VU TSPMI politologais: docentu Mažvydu Jastramskiu, Linu Kojala ir Gintu Karaliumi, taip pat žurnaliste Marielle Vitureau. 

Diskusijos trukmė apie 1,5 val. Prisijunk ir Tu! Aktyviausius ir geriausius diskusijos dalyvius apdovanosime asmeniškai nuo pianoman! 

Renginį organizuoja VU TSPMI kartu su Piano Man. Apie būsimas diskusijas aktualiomis politinėmis temomis bus paskelbta netrukus.

Šiuo metu politologai M.Jastramskis, L.Kojala ir G.Karalius dėsto privalomus bei pasirenkamus kursus TSPMI bakalauro bei magistro programose. Daugiau apie atsinaujinusias - lanksčias studijų programas VU TSPMI skaitykite čia.

]]>
Prof. Shlomo Avineri paskaita „Valstybių sistemos žlugimas Vidurio Rytuose" http://www.tspmi.vu.lt/lt/renginiai/prof-shlomo-avineri-paskaita-valstybiu-sistemos-zlugimas-vidurio-rytuose-988 Tue, 25 Apr 2017 00:01:00 +0300Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas katu su Izraelio ambasada Vilniuje kviečia į profesoriaus Shlomo Avineri paskaitą „Valstybių sistemos žlugimas Vidurio Rytuose“ ("The unravelling of the state system in the Middle East"). Paskaita vyks balandžio 25 d. (antradienį), 09:45 val., 402 aud. Renginio kalba - anglų. 

Shlomo Avineri yra politikos mokslų profesorius Jeruzalės Hebrajų universitete, taip pat Izraelio socialinių ir humanitarinių mokslų akademijos narys. Šiuo metu p. Shlomo Avineri yra vizituojantis profesorius Budapešto Centriniame Europos universitete. Ankstesniais metais taip pat buvo vizituojantis profesorius tokiuose universitetuose kaip Jeilis, Kornelis, Kalifornijos universitetas, Oksfordas, Australijos Nacionalinis universitetas, Cardozo teisės mokykloje ir kitose geriausiai vertinamose aukštosiose mokyklose.

Po komunizmo griūties lektorius dalyvavo demokratijos atkūrimo programose komunistinio bloko valstybėse, tame tarpe ir Lietuvoje. 

1996 m. Shlomo Avineri buvo apdovanotas Izraelio prizu - aukščiausiu civiliniu įvertinimu.

]]>
Vilniaus forumo diskusija „Globalus chaosas ir naujasis žemės nomas: būti ar nebūti Lietuvos valstybei? http://www.tspmi.vu.lt/lt/renginiai/vilniaus-forumo-diskusija-globalus-chaosas-ir-naujasis-zemes-nomas-buti-ar-nebuti-lietuvos-valstybei-999 Wed, 26 Apr 2017 00:01:00 +0300Balandžio 26 d. (trečiadienį) 17.30 val. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vokiečių g.10), 402 aud. vyks visuomeninio judėjimo „Vilniaus forumas” organizuojama konferencija „Globalus chaosas ir naujasis žemės nomas: būti ar nebūti Lietuvos valstybei?”. Pranešėjai VU TSPMI profesorius Vytautas Radžvilas ir filosofas dr. Vytautas Rubavičius.

Šiuolaikiniai geopolitiniai iššūkiai rodo, jog nusistovėjusi Lietuvos užsienio politika nėra įgali atsakyti į iškilusius geopolitinės tikrovės klausimus. Konferencijos organizatoriai pateikia alternatyvą žiniasklaidoje ir viešoje erdvėje aprašomam geopolitiniam naratyvui ir siūlo išanalizuoti galimas Lietuvos užsienio politikos kryptis, konceptualizuojant naująją strategiją. Konferencijos tikslas – atsakyti į klausimą, ar naujojo pasaulio tvarkos aušroje įmanoma Lietuvai tapti visaverte geopolitine žaidėja. 

]]>
Diskusija „Kaip galėtume įvertinti Lietuvos ir Gruzijos santykius šiandieninės Europos Sąjungos politikos kontekste?“ http://www.tspmi.vu.lt/lt/renginiai/diskusija-kaip-galetume-ivertinti-lietuvos-ir-gruzijos-santykius-siandienines-europos-sajungos-politikos-kontekste-997 Fri, 28 Apr 2017 00:01:00 +0300Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas katu su Gruzijos ambasada Vilniuje bei Gruzijos politikos institutu Tbilisyje, Gruzijoje, kviečia į diskusiją „Kaip galėtume įvertinti Lietuvos ir Gruzijos santykius šiandieninės Europos Sąjungos politikos kontekste?“ (“How Could We Evaluate the Georgian-Lithuanian Relations In the Context of Today‘s Politics of the European Union”). Renginys vyks dviejose šalyse vienu metu interneto pagalba. Lietuvoje, Vilniuje, rinksimės balandžio 28 d. (penktadienį), 12:30 val. (Lietuvos laiku), Vokiečių g. 10, 402 aud. Renginio kalba - anglų.

Nepaisant to, kad Lietuvos-Gruzijos santykiai pastaraisiais metais buvo glaudūs, kai Lietuva itin palaikė Gruzijos siekius įsilieti į vieningos Europos politinę bei ekonominę erdves, juos tikrai galime stiprinti. Diskusijos tema yra itin aktuali šiandienai, Gruzijai dar vienu dideliu žingsniu priartėjus prie ES, o kartu ir Lietuvos, kai buvo priimtas bevizis režimas Gruzijos piliečiams, keliaujantiems į Šengeno zonos šalis.

Renginyje dalyvaus Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze, VU TSPMI direktoriaus pavaduotoja studijoms ir saugumo studijų ekspertė doc.dr. Margarita Šešelgytė bei Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Diskusiją moderuos VU TSPMI Rytų Europos ir Rusijos studijų magistro programos studentė Mariam Tsitskishvili.

Renginys vyks dviejose šalyse vienu metu tiesioginės transliacijos pagalba. Interneto ryšys mums padės bendrauti su Gruzijos politikos instituto atstovais, kurie renginį tiesiogiai stebės Tbilisyje, Gruzijoje, ir galės diskutantams tiesiogiai užduoti klausimus. Transliacija bus vykdoma “Eastern European and Russian Studies” magistro programos Facebook paskyroje, tad renginyje dalyvauti galimybę taip pat turės visi šio puslapio sekėjai.

]]>