TSPMI.VU.LT - naujienos http://www.tspmi.vu.lt/ Konferencija apie Rytų partnerystę VU TSPMI spalio 5-6 dienomis Wed, 05 Jul 2017 16:19:00 +0300 http://www.tspmi.vu.lt/lt/naujienos/instituto-naujienos/konferencija-apie-rytu-partneryste-vu-tspmi-spalio-5-6-dienomis-1242 Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su 10 partnerių – Europos akademinių institucijų ir analitinių centrų - kviečia į "Horizontas 2020" programos projekto „Europos Sąjunga ir Rytų partnerystės šalys: vidaus ir išorės ryšių analizė bei strateginis įvertinimas“ (EU-START) konferenciją.

Ji vyks spalio 5-6 dienomis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vokiečių g. 10, Vilnius), 402 aud. Renginio metu diskutuoti kviečiami sprendimų priėmėjai, diplomatai ir politikos analitikai iš ES ir Rytų partnerystės šalių. Pagrindinis konferencijos tikslas – aptarti tarpinius projekto rezultatus, įvertinant Rytų partnerystės šalyse vykdomas reformas, jas veikiančius vidaus ir išorės veiksnius, ypač Europos Sąjungos Rytų partnerystės politikos įtaką, jos sąveiką su kitų išorės veikėjų (Rusijos, Kinijos, JAV ir kitų) strategijo...]]> Kreipimasis į VU TSPMI bendruomenę Wed, 19 Jul 2017 16:15:00 +0300 http://www.tspmi.vu.lt/lt/naujienos/instituto-naujienos/kreipimasis-i-vu-tspmi-bendruomene-1246 KREIPIMASIS 

Į VILNIAUS UNIVERSITETO TARPTAUTINIŲ SANTYKIŲ IR POLITIKOS MOKSLŲ INSTITUTO BENDRUOMENĘ

Vilnius, 2017 m. liepos 18 d.

 

Mes, žemiau pasirašiusieji, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) bendruomenės nariai,

- reaguodami į prof. Vytauto Radžvilo išsakytus viešus komentarus žiniasklaidoje apie TSPMI administracijos sprendimus, kolegas dėstytojus ir studentus;

- skatindami VU TSPMI bendruomenės solidarumą, atvirumą ir pasitikėjimą

kreipiamės į VU TSPMI studentus, alumnus, dėstytojus ir administraciją:

- manome, kad akademinė laisvė, mokslo ir studijų įvairovė ir akademinės bendruomenės narių tarpusavio pasitikėjimas yra svarbiausi universitetinio gyvenimo principai;

Reaguodami į pasirodžiusią informaciją apie tai, jog Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) administracija bando „susidoroti“ su prof. habil. dr. Vytautu Radžvilu, norėtume paaiškinti kontekstą.

Nuo pat Instituto įkūrimo jame dėstė ir mokėsi skirtingų pažiūrų žmonės – stengėmės, kad čia vietą rastų skirtingos ideologijos ir pasaulėvaizdžiai. Tikime akademine laisve ir visada kūrėme aplinką, kurioje ji galėtų skleistis. Tai galėtų patvirtinti ir ne vienas skirtingų pažiūrų Instituto studentas ar absolventas. 

Prof. habil. dr. V. Radžvilas nuo pat savo darbo pradžios buvo svarbiu VU TSPMI bendruomenės nariu ir tam niekada netrukdė jo požiūris į visuomeninius reiškinius. Ši VU TSPMI nuostata – gerbti skirtingus požiūrius – yra pamatinė Instituto vertybė ir neatsiejama nuo akademinės laisvės. 

VU TSPMI ypatingą dėmesį teikia studijų kokybei. Instituto programos Lietuvos ir užsienio ekspertų yra įvertintos aukščiausiais balais. Institute...]]> VU TSPMI direktoriaus sveikinimas 2017 m. laidos absolventams Fri, 16 Jun 2017 15:14:00 +0300 http://www.tspmi.vu.lt/lt/naujienos/instituto-naujienos/vu-tspmi-direktoriaus-prof-ramuno-vilpisausko-sveikinimas-2017-m-absolventams-1236 Nuoširdžiai džiaugiuosi galėdamas pasveikinti mūsų 2017 m. laidos absolventus, sėkmingai baigusius bakalauro ir magistro studijas VU TSPMI. Džiaugiuosi, kad galite pasakyti „aš tai padariau“, nes šiame gyvenimo etape dar turite galimybę vertinti savo darbus ir laiką pagal gana aiškiai apibrėžtus terminus.  Ateityje tokio apibrėžtumo bus mažiau. O tai reiškia, kad turėsite nuolat pasverti, kaip panaudoti tą ribotą ir dėl to brangų savo laiką, siekdami to, kas jums svarbu. Ir, tikiuosi, kad jums siekiant savo tikslų, kurie bus patys įvairiausi – kai kam galbūt pirmiausia pailsėti, pakeliauti, ar tiesiog kurį laiką negalvoti, ką daryti toliau, kitiems iš karto imtis naujų darbų, tęsti jau pradėtus, savanoriauti ar neapsiriboti bakalauro studijomis ir imtis magistro (stojamieji jau kitą savaitę:) ) – taigi, ką bedarytume, tikiuosi, kad tos žinios ir įgūdžiai, patirtys ir žmogiški ryšiai, kuriuos įgijote institute, suteiks jums pasitikėjimo ir drąsos.

Todėl sveikindamas jus šios gražios šventės proga, noriu palinkėti jums ...]]> Disertacijos gynimas. Valentinas Beržiūnas „Lietuvos užsienio politikos formavimo tapatybiniai veiksniai" Wed, 31 May 2017 11:38:00 +0300 http://www.tspmi.vu.lt/lt/naujienos/instituto-naujienos/disertacijos-gynimas-valentinas-berziunas-lietuvos-uzsienio-politikos-formavimo-tapatybiniai-veiksniai-1233 Valentinas Beržiūnas gins disertaciją „Lietuvos užsienio politikos formavimo tapatybiniai veiksniai” socialinių mokslų srities, politikos mokslų krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2012-2017 metais studijuojant doktorantūroje.

Disertacijos gynimas vyks birželio 15 d. (ketvirtadienį). 11:00 val., 402 aud.

Moksliniai vadovai:

doc. dr. Dovilė Jakniūnaitė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, politikos mokslai – 02S).

Politikos mokslų krypties tarybos sudėtis:

Pirmininkas - prof. dr. Tomas Janeliūnas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, politikos mokslai – 02S);

prof. dr. Gediminas Vitku...]]>