Pagal datą

Naujienos

Diskusija „Kaip galėtume įvertinti Lietuvos ir Gruzijos santykius šiandieninės Europos Sąjungos politikos kontekste?“

TSPMI

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas katu su Gruzijos ambasada Vilniuje bei Gruzijos politikos institutu Tbilisyje, Gruzijoje, kviečia į diskusiją „Kaip galėtume įvertinti Lietuvos ir Gruzijos santykius šiandieninės Europos Sąjungos politikos kontekste?“ (“How Could We Evaluate the Georgian-Lithuanian Relations In the Context of Today‘s Politics of the European Union”). Renginys vyks dviejose šalyse vienu metu interneto pagalba. Lietuvoje, Vilniuje, rinksimės balandžio 28 d. (penktadienį), 12:30 val. (Lietuvos laiku), Vokiečių g. 10, 402 aud. Renginio kalba - anglų.

Nepaisant to, kad Lietuvos-Gruzijos santykiai pastaraisiais metais buvo glaudūs, kai Lietuva itin palaikė Gruzijos siekius įsilieti į vieningos Europos politinę bei ekonominę erdves, juos tikrai galime stiprinti. Diskusijos tema yra itin aktuali šiandienai, Gruzijai dar vienu dideliu žingsniu priartėjus prie ES, o kartu ir Lietuvos, kai buvo priimtas bevizis režimas Gruzijos piliečiams, keliaujantiems į Šengeno zonos šalis.

Renginyje dalyvaus Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze, VU TSPMI direktoriaus pavaduotoja studijoms ir saugumo studijų ekspertė doc.dr. Margarita Šešelgytė bei Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Diskusiją moderuos VU TSPMI Rytų Europos ir Rusijos studijų magistro programos studentė Mariam Tsitskishvili.

Renginys vyks dviejose šalyse vienu metu tiesioginės transliacijos pagalba. Interneto ryšys mums padės bendrauti su Gruzijos politikos instituto atstovais, kurie renginį tiesiogiai stebės Tbilisyje, Gruzijoje, ir galės diskutantams tiesiogiai užduoti klausimus. Transliacija bus vykdoma “Eastern European and Russian Studies” magistro programos Facebook paskyroje, tad renginyje dalyvauti galimybę taip pat turės visi šio puslapio sekėjai.