Prof. Dr. Ricardo Gualda paskaita „Metonimiškas Lotynų Amerikos politinio diskurso pristatymas“ - 2016 10 25

Savo paskaitoje lektorius atskleidė kaip per viešą dialogą apie socialines roles prezidentiniame lygmenyje reprezentuojama metonimijos ir metaforos sintezė. Aptariama analizė parodė, kaip Hugo Chavez formuodavo santykius su plačia venusueliečių publika perteikdamas turtingo dėdės metaforą, kuris susitikdavo su atskirais individais  televizijos šou “Aló Presidente”. Taip pat buvo aptariami 2014 m. prezidento rinkimai Brazilijoje, kuriuose trys kandidatai – Dilma Rousseff, Aecio Neves ir Marina Silva – buvo apibūdinami per įvairius metaforinius vaizdus internete: gerbiamas brutalus vyras, geras bosas ir monstras. Šie du kontekstai pristatė tradicinius politinius  vaidmenis Lotynų Amerikos politikoje ir strategijas, kurios naudojamos bandant juos įkūnyti.

Paskaita vyko pirmo kurso studentų anglų kalbos paskaitos cikle, bet buvo atvira visiems.