Konferencija „Demokratijos ir pilietinio sąmoningumo pamokos Lietuvos istorijos lūžiuose“

Konferencijos organizatoriai - nepriklausomoje Lietuvoje augusios bei subrendusios istorikų bei politikos ekspertų kartos atstovai. Savo įžvalgomis dalinosi ir ekspertai iš užsienio: akademikai dr. Anders Uhlin (Lundo Universitetas), prof. emeritus Alfred-Erich Senn (Viskonsino - Madisono Universitetas), dr. Carmen Scheide (Konstanzo Universitetas), dr. Dorota Pietrzyk - Reeves (Krokuvos Jogailaičių universitetas) istorikas Mark Solonin (Rusija), bei rašytojas, disidentas Vladimir Bukovsky (Jungtinė Karalystė).

Atsižvelgiant į Vidurio bei Rytų Europos regiono specifiką buvo atkreiptas dėmesys į šias temas:

• kuo Lietuvos demokratijos patirtis per pirmąjį ir antrąjį valstybingumo dvidešimtmečius išskirtinė Europos ir regiono kontekste?
  • kokių pilietinio sąmoningumo, patriotiškumo ir demokratinio veikimo pamokų šiandienai teikia politinių laisvių klestėjimas
  • kokie demokratinio mąstymo ir veikimo istoriniai pavyzdžiai politiškai aktualiausi ir vaisingiausi šiandien, bene didžiausio atotrūkio tarp sklandaus demokratinių institucijų funkcionavimo ir tautos/visuomenės pilietinio sąmoningumo sąlygomis?

Konferencija Institute vyko rugsėjo 14-15 dienomis.