Filmo apie Palestiną „Susitikimas su prarasta žeme“ peržiūra - 2016 11 28

„Susitikimas su prarasta žeme“ (angl. "Encounter with a Lost Land") informacijos mokslų daktarės Maryse Gargour 2013 m. sukurtas filmas, filmuotas Libane ir Prancūzijoje.

Viduržemio jūros uostas Džafa (Jaffa) – vienas seniausių pasaulio miestų. Tai vieta, kurioje sugyveno įvairios kultūros ir religijos. Režisierė Maryse Gargour sukūrė menišką montažą iš asmeninių laiškų, diplomatinių archyvų, retų garso ir vaizdo įrašų, laikraščių straipsnių ir pokalbių su 1928–1952 m. Džafoje gyvenusių Prancūzijos diplomatų ir gydytojų vaikais. Dokumentinė medžiaga ir šilti žmonių prisiminimai atskleidžia to meto Palestinos paveikslą lemtingu kraštui metu.

Filmas sukurtas prancūzų kalba, buvo rodomas su angliškais subtitrais. Trukmė - 62 min. Filmą pristatė daktarė Ieva Koreivaitė.