Festivalis „Be saugiklių: radikalios idėjos" - 2016 09 16

Tarp politikų, intelektualų ir visuomenininkų jau seniai sklando nepasitenkinimo nuotaikos dabartine Lietuvos konstitucija ir raginimai ją keisti. Šį rugsėjį buvo suteikta proga idėjos proponentams ir priešininkams pagaliau išdėstyti savo argumentus ir išsiaiškinti, kurie iš jų yra teisūs.

Festivalis vyko rugsėjo 16 d. Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Šių metų renginio tema buvo Naujos Lietuvos Konstitucijos svarstymas.

Pirmojoje festivalio dalyje buvo skaitomi pranešimai, kurie plėtojo festivalio temą ir siūlė idėjas, kaip (ne)keisti Lietuvos Konstituciją ir politinę santvarką, ir kurioje akademinė mintis buvo reiškiama radikaliai ir pavojinga forma. Po pietų vyko akademikų ir praktikų diskusija. Joje dalyvavo buvęs Seimo narys, dabartinis Lietuvos laisvės sąjungos kandidatas į parlamentą Algis Čaplikas, filosofas, klasikas, Vilniaus Universiteto docentas Vytautas Ališauskas, Lietuvos Konstitucinio Teismo pirmininkas prof. Dainius Žalimas ir teisininkas Vygantas Malinauskas. Diskusiją moderavo filosofas, Vilniaus Universiteto Tarptautinių Santykių ir Politikos mokslų profesorius Alvydas Jokubaitis.