TSPMI

StudentamsTSPMI

Bibliotekos darbo laikas

2015-06-01

I-IV 9:00 -18:00

V    9:00- 17:00 

Bibliotekos telefonas: 8 (5) 219 3151

Kvietimas atlikti praktiką Viešosios politikos ir vadybos institute

2016-09-22

Viešosios politikos ir vadybos institutas ieško praktikantų. Daugiau informacijos rasite čia.

Baltijos Amerikos Laisvės Fondo kvietimas dalyvauti stipendijų konkurse

2016-09-16

Daugiau informacijos apie konkurso sąlygas galite rasti čia.

Tyrimų asistentų praktika „Visionary Analytics"

2016-09-13

„Visionary Analytics" kviečia atlikti tyrimų asistentų praktiką. Daugiau informacijos rasite čia.

ERASMUS+ atranka 2016-2017 m. pavasario semestrui

2016-09-06

Prasidėjo ERAMUS+ atranka 2016-2017 m. pavasario semestrui. Daugiau informacijos rasite čia.

Filosofinės esė konkursas „Ar mokslo ir menų atgimimas sukilnino papročius?"

2016-07-29

VU TSPMI SMD kartu su VU TSPMI studentų korporacija RePublica kviečia dalyvauti filosofinės esė konkurse „Ar mokslo ir menų atgimimas sukilnino papročius?" Daugiau apie konkurso sąlygas rasite čia.

NaujienosTSPMI

Dr. Daniel Hamilton paskaita „The State of Transatlantic Relations and the Possible Impact of US Presidential Elections“

2016-09-09 Instituto naujienos

VU TSPMI kviečia į dr. Daniel Hamilton paskaitą „The State of Transatlantic Relations and the Possible Impact of US Presidential Elections“, kuri vyks rugsėjo 26 d. (pirmadienį), 17.00 val., 402 aud.

Pasibaigus Barako Obamos kadencijai, JAV užsienio politika patirs didžiulį pokytį. Bet kurio kandidato pergalė stipriai paveiks JAV transatlantinį bendradarbiavimą tiek ekonominio, tiek saugumo srityse, kas ypač svarbu Baltijos šalims. Savo paskaitoje Daniel Hamilton daugiausiai dėmesio skirs kandidatų galimybėms laimėtis, aptars jų pergalių reikšmę transatlantinei ir Europos ekonominei bei saugumo darbotvarkei. Remdamasis stipriu akademiniu pagrindu ir naujausiomisTransatlantinių santykių centro studijomis, pranešėjas daug dėmesio skirs būtent Baltijos šalims ir Europos sąjungos vietai JAV saugumo darbotvarkėje (JAV dalyvavimas NATO, šalies santykiai su Rusija ir Rytų Europos šalimis). 

Ši programa įgyvendinta gavus Baltijos–Amerikos Laisvės Fondo (BAFF) finansavimą. Daugiau informacijos apie BAFF stipendijas ir lektorių paramą rasite apsilankę interneto svetainėje www.balticamericanfreedomfoundation.org 

Kvietimas teikti paraiškas metinei Lietuvos politologų konferencijai

2016-09-16 Instituto naujienos

Rinkimai yra kertinė šiuolaikinės demokratijos institucija. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau prabylama apie tai, kad atstovaujamoji demokratija neveikia, o rinkimai, jų eiga ir jų rezultatai tik parodo demokratijos patologijas. 2016-ieji metai yra „rinkimų metai“: svarbių ir kartais netikėtų piliečių sprendimų metai ne vienoje pasaulio valstybėje.

2016 m. lapkričio 25 d. VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) ir Lietuvos politologų asociacija (LPA) rengia metinę konferenciją, ir kviečia teikti pranešimų paraiškas šiomis svarbiausiomis temomis: Ką rodo populizmo iškilimas Vakarų demokratijose? Ar galima kalbėti apie naujas politinio atstovavimo formas? Kiek rinkimų rezultatus veikia tarptautinėje erdvėje vykstantys reiškiniai? Ar veikia jie ir Lietuvos rinkėjų išskaičiavimus? Kuo pasižymi 2016 metų Seimo rinkėjo portretas? Kodėl piliečiai (ne)dalyvauja rinkimuose ir kaip jie pasirenka, už ką balsuoti? Ar ir kaip keičiasi Lietuvos partinė sistema? Kokios būdingos partinės komunikacijos strategijos ir kada jos yra sėkmingos? Koks vienas kitą keičiančių korupcijos skandalų poveikis piliečių pasitikėjimui politikais ir pačia valstybe? Ar rinkimų rezultatai leidžia spręsti apie galimus pokyčius vidaus ir užsienio politikos srityse? 

Be to, kviečiame teikti konferencijos panelių paraiškas, skirtas konferencijos pagrindinės temos plėtojimui ir įvairių jos aspektų aptarimui. Paraškos iki 2016 spalio 25 d. priimamos el. paštu egle.maliukeviciute@tspmi.vu.lt. Daugiau informacijos apie paaiškos taisykles ir konferenciją rasite čia. 


TSPMI Instituto tyrėjų sudarytas ManoBalsas.lt testas padės rinkėjams sąmoningai balsuoti Seimo rinkimuose
TSPMI Dr. Peterio Plentos paskaita „Kirgizija: demokratijos sala, nestabilumas ir nenuspėjamumas centrinėje Azijoje"
TSPMI Naujos knygos bibliotekoje

VisosVisos naujienos

Nuomonės

ma

Marijuš Antonovič, tarptautinių santykių ir diplomatijos absolventas, VU TSPMI doktorantas

„Taip pat vertėtų išskirti ir TSPMI bendruomenę. Nors bakalaurą baigiau ne TSPMI, tačiau buvau svetingai priimtas TSPMI studentų ir galėjau įsitraukti į ne vieną studentų veiklą TSPMI – taip tobulėju tiek akademine, tiek žmogiškąja prasme.“

Mūsų gyvenimo akimirkos

Visos galerijosVisos galerijos